Haber

23. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali Fethiye’de Tamamlandı

Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen 23. Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali tamamlandı.

Fethiye Belediyesi öncülüğünde ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle gerçekleştirilen festivalin son gününde base jump (serbest düşüş), Wingsuit (batman uçuşu) ve akrobasi gösterileri izleyenleri heyecanlandırdı.

Etkinlikte yamaç paraşütüyle uçan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın yanında gökyüzünde iki kanat tulumu geçti. Gösteri anı aksiyon kamerasıyla kaydedildi.

İnişin ardından açıklama yapan Karaca, her yıl festival kapsamında uçtuğunu ve bugünkü gösterinin muhteşem olduğunu söyledi.

Ölüdeniz’in güzelliğini havadan görmenin harika bir duygu verdiğini belirten Karaca, “Değerli pilot arkadaşlarımızla birlikte dünyanın en güzel pistlerine keyifli ve güvenli bir şekilde indik. 100. yıl dönümünde bana gökyüzünde iki kanat tulumu pilotu eşlik etti. Ülkemizden ve yurt dışından yanımızda olan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliğe Rusya’dan katılan ampute akrobasi pilotu Andrei Poptov, Ölüdeniz’i çok sevdiğini söyledi.

Fethiye’deki festivalde arkadaşlarıyla buluştuğunu anlatan Poptov, “Bacağım kesildikten sonra paraşütle atlamaya başladım. 200 atlamadan sonra bacağımı güçlendirmek için kanat tulumuna başladım. Eşimle birlikte etkinliklere katılıyoruz. Rusya’da ampute olarak Bu sporu yapan tek kişi benim.” İfadelerini kullandı.

haber-bekilli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu