Haber

Aksaray’da sel sularına kapılan Asel Bebeğin Cansız Cesedi Bulundu

KEMAL ONUR ATALAY

Aksaray Sel sularında kaybolan 3 aylık Asel bebeğin cansız bedeni bulundu. Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu“Asel bebeğimize taş ve ağaç parçalarından oluşan bir balçık yapıştı. Ekiplerimiz fark ederek Asel bebeğimize ulaştı” dedi.

Aksaray’da 3 Eylül Pazar günü meydana gelen sel felaketinde annesinin elinden kayıp sel sularına kapılan 3 aylık Asel bebeğin cansız bedeni, 5 gün süren arama sonucu bulundu. . Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu bölgede açıklamalarda bulundu. Kumbuzoğlu’na Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı, Aksaray Belediye Başkanı, kolluk kuvvetleri ve adliye çalışanları eşlik etti.

“ASEL BEBEK ŞİMDİ CENNET BAHÇESİNDE”

Vali Kumbuzoğlu, Asel bebeğini canlı olarak annesine teslim etmek istediklerini ancak 5 gün süren aramanın ardından Asel bebeğin cansız bedeninin bulunmasıyla bu umutların yıkıldığını belirterek, “Demek Cenab-ı Allah Asel bebeğimizi çok seviyordu. çok, onu da yanına almak istedi. O artık cennet bahçesindedir. Rabbim.” Tüm ailesine, yakınlarına ve Aksaray halkına sabırlar versin. Herkese başsağlığı diliyorum” dedi.

“BÜYÜK BİR MÜCADELE ÖRNEĞİ SUNDUK”

5 gün boyunca büyük çaba sarf ettiklerini dile getiren Kumbuzoğlu, şöyle konuştu:

“Yaklaşık 10 kilometrelik alanda AFAD çalışanları, STK’lar, UMKE, izcilik kulübü, asker, polis, polis, istekli vatandaşlarımız, yaklaşık 410 arama kurtarma ekibi, köpeklerimiz ve dalgıçlarımızdan oluşan tüm ekibimiz büyük bir örnek gösterdi. 7/Gece 24 saat çalıştık. Kalbimiz Asel bebeğimiz ile atıyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, çok üzgünüz. Bebeğimizi bulduğumuz için, en azından ulaşabildiğimiz için mutluyuz. cansız bedeni aileyi sevindirdi.

Sadece Aksaray’da değil, yurdun birçok yerinde ulusal afetler yaşandı. Sel felaketinde hayatını kaybeden başta Asel bebeğimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza başsağlığı diliyorum. “Ölenlerin mekanı cennet olsun, yaralılara şifa olması için Allah’a dua ediyorum.”

“BU TAŞININ ÖZELLİĞİ SUYUN TAMAMEN KAYAKLA KAPLANMASIDIR”

Asel bebeğin olay yerinin 3 kilometre altında bulunduğunu belirten Kumbuzoğlu, “Bu selin özelliği dere suyunun tamamen balçıkla kaplı olmasıdır. Balçık yapışkan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle taş ve taşlardan oluşan bir çamur oluşur. Kesilen ağaç Asel bebeğimizi yakalayıp üzerini örttü. Bu sayede arama zorlaştı. İş makinelerinin yardımıyla “Grubumuz bu balçıkları fark ediyor. Bebek küçük olduğu için işin zor kısmı burasıydı. Bebeğimizin üzerindeki balçıkları alarak ona ulaşıyorlar” dedi.

ASEL BEBEĞİ GÜZELYURT İLÇESİNDE KURUTULACAK

Asel bebeğin annesi, babası ve dedesi ile görüşen Vali Kumbuzoğlu, kendisine sağlık dileyerek, arama kurtarma çalışmalarına yardım eden aileye teşekkür etti.

Asel bebek, savcının incelemesinin ardından ailesine teslim edildi. Asel bebeğin cenazesi Cuma namazının ardından Güzelyurt ilçesinde toprağa verildi.

Kaynak: ANKA/Ömür

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu