Haber

Atatürk’ün Ölüm Yıldönümü Hatay’da Törenlerle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85. yıl dönümünde Hatay’ın ilçelerinde düzenlenen törenle anıldı.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Atatürk Bulvarı Sahil Mesleki Teknik Anadolu Lisesi karşısında bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saat 09.05’te sirenlerin çalınmasıyla saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı söylendi.

Program, Belediye Kültür Sarayı’ndaki etkinliklerle devam etti.

Samandağ ilçesinde Kaymakam Emre Dündar ve Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saat 09.05’te Atatürk’ün vefatı üzerine sirenlerin çalınmasıyla bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı söylendi.

Samandağ Mühendis Suphi Güzey Taziye Evi’nde devam eden etkinlikte günün anlam ve değerini anlatan konuşmalar yapıldı, öğrenciler Atatürk’ün en sevdiği şarkıları seslendirdi.

Öte yandan İlçe Jandarma Komutanlığı ve Samandağ Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Çevlik Plajı’nda “Ata’ya saygı zinciri” oluşturuldu.

Dörtyol ilçesinde düzenlenen törende Kaymakam Ümit Altay ve Belediye Başkanı Fadıl Keskin’in Atatürk Anıtı’na çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene Dörtyol Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Deren Özkol, İlçe Emniyet Müdürü Dinçer Dinsever Kalkan, siyasi parti temsilcileri, subaylar ve vatandaşlar katıldı.

Altınözü ilçesinde Kaymakam Mehmet Sert, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Nuh Koçyiğit ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı, Tacettin Sürmeli Parkı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koyduktan sonra saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı’nı okudu.

Program Altınözü Belediyesi Konferans Salonu’nda devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu