Ekonomi

Borsa İstanbul’da 3 hisse güne tedbirle başlayacak

Investing.com – Borsa İstanbul tarafından KAP’a yapılan açıklamalarda 3 hissenin güne tedbirle başlayacağı duyuruldu.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında FENER ve SAMAT payları bugün seans başından itibaren 04/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

MARKA payları bugün seans başından 04/07/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek.

İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri de tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Kazançlı yatırımlar için doğru adres: InvestingPro. Şimdi %20’ye varan indirimden yararlanmak için KAZAN kodunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Tedbir getirilen hisselerde son durum

FENER payı, geçen ay %42,5 oranında değer artışının ardından Haziran ayına da hızlı başladı ve %20 oranında değer artışı daha kaydederek 150 TL seviyesine ulaştı. Spor endeksinde son bir ayda en çok kazandıran hisse haline gelen FENER, InvestingPro’nun adil değer analizine göre şu an aşırı değerli olarak etiketlenmiş durumda. FENER için platformda adil değer fiyatı, 6 finansal modele göre 80 TL olarak hesaplanmış durumda.

SAMAT, geçen haftaki %18’lik yükselişin ardından bu hafta %13,5 değer artışıyla devam ederken son kazanımlarının büyük bir kısmını geri verdi. Güncel durumda 44 TL sınırında hareket eden SAMAT için InvestingPro adil değer fiyatı 5 modele göre yaklaşık 32 TL olarak hesaplanırken hisse, aşırı değerli olarak öngörülüyor.

MARKA, Mart ayından bu yana düşüş trendini sürdürürken bu hafta %7 oranında değer artışıyla 88,55 TL’den devam ediyor. Hisse düşüş trendini korumasına rağmen InvestingPro’da MARKA fiyatının %50 oranında primli hareket ettiğine dair bir öngörü bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu