Haber

Deprem sonrası gündem oldu! Bağcılar’ın uydudan çekilen fotoğrafı büyük tedirginlik yarattı

Düzce’de evvelki gün meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki sarsıntı, İstanbul ve Ankara üzere megakentlerde de büyük kaygı yarattı.

İSTANBULLULAR PANİKLE SOKAĞA FIRLADI

Sarsıntının beklenen büyük İstanbul zelzelesini tetikleyip tetiklemeyeceği soruların gölgesinde yaşanan sarsıntının paniğiyle sokağa fırlayan İstanbulluların bir kısmı geceyi toplanma alanlarında geçirirken, internete düşen bir fotoğraf ise kaygıyı adeta katladı.

BAĞCILAR’IN UYDU GÖRÜNTÜSÜ ENDİŞE YARATTI

İstanbul’un beklenen büyük zelzeleye hazır olup olmadığı tartışmaları sürerken, Bağcılar‘ın Google Maps uydu görüntüsü ilçede yaşayanları epey ürküttü.

TOPLANMA ALANLARININ YERİNİ BİNALAR ALDI

Depremin ardından kısa sürede viral olan fotoğrafta, İstanbul’un Bağcılar ilçesinde yeşil alanların yok denecek kadar az olduğu ve mümkün bir sarsıntı anında vatandaşların toplanabilecekleri alanların yerini binaların aldığı dikkatlerden kaçmıyor.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI ARKA ARDA GELDİ

Sosyal medya hesaplarından bahsi geçen fotoğrafı paylaşan yüzlerce kullanıcı duruma reaksiyon gösterdi. İşte o yorumlardan kimileri;

– Yeşil görmek için büyüteç gerek.

– En azından yollar için kıl kadar ince bir boşluk bırakmışlar.

– Piksel piksel inceledim park denebilecek, sarsıntı sonrası toplanılabilecek gerçek düzgün tek bir alan bile göremedim.

– 1 tane ağaç gördüm güya.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu