Haber

İsrail-Filistin savaşında son dakika haberi: İran, ABD’nin gizli toplantısını duyurdu

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın İsrail’e karşı 7 Ekim sabahı başlattığı Aksa Tufanı adlı operasyonun ardından İsrail’in Gazze saldırıları 27’nci gününde de devam ediyor.

İşte İsrail’in gün içindeki saldırılarındaki gelişmeler:,

İRAN ABD’NİN GİZLİ GÖRÜŞMESİNİ DUYURDU

– İran İslam Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri Komuta Ağı Üyesi Khatam-al Anbiya Merkez Karargah Komutanı Tümgeneral Gholam Ali Rashid, ABD’nin ikiyüzlü davrandığını belirterek, ABD’nin “Savaşın tırmanmasını önlemek için önlemler alıyoruz.” İfadenin tamamen güvenilmez olduğunu söyledi. General Ali Rashid, ABD’nin Gazze’de silah ve askeri teçhizat biriktirmeye devam ettiğini, Amerikalı generallerin kara operasyonuna destek vermek üzere İsrailli mevkidaşlarıyla gizli bir üste buluştuğunu belirtti. Gholam Ali Rashid, üst düzey Amerikalı generallerin, aldıkları istihbarata dayanarak kara operasyonunu güçlendirmek için Tel Aviv’deki gizli bir yer altı üssünde İsrailli mevkidaşlarıyla buluştuğunu açıkladı: “İran Silahlı Kuvvetleri, Siyonist rejimin Filistin halkına yönelik acımasız saldırılarını denetlemek ve yönlendirmek için CENTCOM komutanlarının yanı sıra ABD Ordusu ve Deniz Kuvvetleri’nin Tel Aviv’deki bir yer altı üssünde İsrailli komutanlarla buluştuğuna dair istihbarat aldı. ABD’nin bölgede “İşgal altındaki Filistin’e halihazırda binlerce yıkıcı bomba ve füze gönderilmiş olması ve İsrail’e kara savaşları için talimat ve destek sağlanması, savaşı sınırlandırma iddiasıyla çelişiyor.”

CIBALİYE’DE AĞIR KAYIPLAR

– İsrial’in Gazze’deki Cibaliye Mülteci Kampı’nı bombalaması onlarca masumun hayatını yok etti. 24 saat içinde iki kez savaş uçaklarının hedef aldığı bölgede ölü, yaralı ve kayıp sayısının 1000’e çıktığı bildirildi.

KAYNAK: AJANSLAR

habergolhisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu