Haber

İstiklal Caddesi’nde Dolar Dağıtan OnlyFans Kullanıcıları Hakim Karşısına Çıktı

Taksim İstiklal Caddesi’nde dolar dağıtan ve ardından gözaltına alınan OnlyFans kullanıcıları ilk kez hakim karşısına çıktı. 14 sanıklı davada, sokakta para dağıtan kullanıcıların birçok ‘sosyal deney’ yaptığını söyledi.

İstiklal Caddesi’nde 1 dolar dağıtan OnlyFans kullanıcıları uzun süredir gündemdeydi.

Olayla ilgili ilk duruşma İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Tutuksuz yargılanan 10 sanık duruşmaya gelirken; Diğer 4 sanık ise bulundukları illerden Ses ve Görüntü Bilgi Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Sanık Azize Zehra Ö. Savunmasında, “Olay sırasında İstiklal Caddesi’nde para dağıtanlar arasında ben de vardım, görüntülerin sosyal medyada yayınlanacağını bilmiyordum. Buna sosyal deney dediler, ben de katıldım” dedi.

Sanıklar Azra Nur A., ​​Kadir Can D. ve Taha A. da aynı savunmayı yaptı.

Sosyal deneyin yaratıcısı ve videoyu kaydedip yayınladığı iddia edilen sanık Serhat G., olay günü İstiklal Caddesi’nde olduğunu belirterek, “Para dağıtanlar arasında ben değildim. Paylaşılan görüntü” İlk olarak halk tarafından paylaşıldı. Sosyal medyada viral olunca biz de reklam ajansı olarak akşam paylaştık. Burada amaç kamuoyunu aşağılamak değildi.” . Az önce bir sosyal deney yaptık. Reklam ajansı, ‘Dolar karşısında halka baskı yapmayacağız’ diyerek paylaşımda bulundu. Ama ben de bunun farkındaydım, yaşayıp yaşamayacağımız konusunda avukatımıza danıştık. Olmayacağını söyleyince paylaştık. Markamıza nasıl değer verebiliriz diye düşündük ve böyle bir deneme yapmaya karar verdik. Olay gerçekleşti. “Patladıktan sonra reklam ajansının sayfasında paylaştık” dedi.

Mahkeme, yurt dışına çıkış yasağı konulan sanıklar hakkında adli kontrol tedbirinin kaldırılmasına ve belgelerin mütalaasını hazırlamak üzere savcılığa gönderilmesine karar verdi. Duruşma ertelendi.

Duruşma sonrası görüntüler ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu