Yaşam

‘Kızılcık Şerbeti’nden kedi Eros mesajı: ‘Kimsesiz değil ben varım de’

Gold Film imzalı ‘Kızılcık Şerbeti’ dizisinin 55’inci bölümü dün akşam izleyiciyle buluştu. Dizinin son bölümünde İstanbul Başakşehir’de yılbaşı akşamı tekmelenerek katledilen Eros isimli kediye gönderme yapıldı.

Eros’u katleden İbrahim Keloğlan’ın yargılandığı ilk davada Eros’un sahipsizliğine vurgu yapılmasına karşı sosyal medyada “Eros sahipsiz değil” paylaşımları yapılmıştı.

‘KİMSESİZ DEĞİL, BEN VARIM DE’

Dizide de Sibel Taşçıoğlu’nun canlandırdığı Pembe Ünal karakteri, torunu Abdullah’a hayvan sevgisiyle ilgili bir konuşma yaptı. Karakter, “Sen de annenle baban gibi hayvansever ol. Aferin sana. Hayvanlar için o kimsesizdi diyenlere kimsesiz değil ben varım de” ifadesini kullandı.

Ne olmuştu?

Başakşehir’de yılbaşı gecesi asansörde sıkıştırdığı ‘Eros’ isimli kediyi tekmeleyerek katleden ve hakkında kamu davası açılan İbrahim Keloğlan, yargılandığı mahkemede önce 3 yıl ceza aldı.

Sanık hakkında mahkemenin iyi hal indirimi uygulamasının ardından Keloğlan’ın cezası 2,5 yıla indirilerek, hakkında yurt dışına çıkış yasağı ve adli kontrol tedbirlerinin uygulanması kararı verildi. Bu kararla birlikte sanık serbest kaldı.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu