Haber

Memur-Sen 3600 ek göstergeye ilişkin çalışmaların başlamasını bekliyor

Devlet Memurları Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, “Kamu görevlileri ve emeklilerin hayata geçirilmesini beklediği birinci derece 3600 ek gösterge çalışmasının bir an önce başlamasını bekliyoruz” dedi. mümkün olan en kısa sürede çalışmayı TBMM’ye sunmaktır.”

Sendikadan yapılan açıklamaya göre; Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile görüştü. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda, birinci dereceden 3600 ek göstergenin verilmesine ilişkin çalışmaların bir an önce başlatılması ve ivedilikle hayata geçirilmesi gerektiği vurgulandı. Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, konuyla ilgili resmi yazıyı geçtiğimiz günlerde bakanlığa ilettiklerini hatırlatarak, “5,3 milyon kamu görevlisi ve emekliyi ilgilendiren ve emekli maaşlarında ciddi artış sağlayan ek göstergelere ilişkin çalışmanın yanı sıra, Kamu görevlileri ve emeklilerin uygulanmasını beklediği birinci derece uygulamaya konulacak.” “3600 ek göstergenin çalışmasının bir an önce başlamasını ve çalışmanın bir an önce TBMM’ye sunulmasını bekliyoruz” dedi.

‘DİYALOG MEKANİZMASI DEVAM EDECEK’

Yalçın, 7. Dönem Toplu İş Sözleşmesinde yer alan 4688 Sayılı Kanun’un evrensel ilkelere uyumlaştırılması, Harçlık Kanunu ile Devlet Memurlarına Gıda Yardımı Yönetmeliği’nin güncel mevzuata göre düzenlenmesine ilişkin önerileri de Bakan Işıkhan’a aktardı. koşullar. Toplu sözleşme kararlarının uygulanmasında yaşanan tereddütleri ve Koruyucu Giysi Malzemesi kararının uygulanmasında yaşanan sorunları da dile getiren Yalçın, sorunların çözümünde vakit kaybetmeden ilgili çalışmalara başlanması gerektiğini vurguladı. Kamu çalışanlarının talep ve beklentilerini önemsediklerini belirten Işıkhan, gerekli çalışmaların hayata geçirilmesi için yetkili sendika Memur-Sen ile diyalog sisteminin devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu