Ekonomi

Monolitik Güç Sistemleri Hollandalı DSP şirketi Axign’ı satın aldı

KIRKLAND – Monolithic Power Systems, Inc., yüksek performanslı güç çözümlerinin lider tedarikçisi. (NASDAQ:MPWR), ses sistemlerinde kullanılan gelişmiş dijital sinyal işlemcileri (DSP) ile tanınan Hollanda merkezli, kablosuz yarı iletken şirketi Axign BV’yi satın aldığını duyurdu. Bugün duyurulan satın almanın, MPS’nin otomotiv ve tüketici ses pazarlarındaki ürün sunumlarını geliştirmesi bekleniyor.

Axign’ın DSP teknolojisi, sıfıra yakın distorsiyonu ve düşük güç tüketimiyle ünlüdür ve bunun, araçlar ve ev eğlence sistemleri de dahil olmak üzere çeşitli ortamlarda ses deneyimini yükseltmesi beklenir. MPS kurucusu ve CEO’su Michael Hsing, Axign’in ses işlemcilerini üstün ses kalitelerinden ötürü övdü ve kitlesel pazara hitap etmek için bu teknolojileri MPS’nin mevcut ürün serilerine entegre etme konusundaki heyecanını dile getirdi.

1997’den bu yana faaliyet gösteren MPS, Hollanda’daki varlığını genişletmek için Axign’ın Hollanda üniversiteleriyle yerel bağlantılarından yararlanmayı hedefliyor. Şirket ayrıca Axign’ın uzmanlığını sesin ötesinde farklı pazar segmentlerinde kullanmayı hedefliyor.

Monolitik Güç Sistemleri, sürdürülebilir yaşamı teşvik etme ve hissedarlara dengeli getiri sağlama misyonuyla uyumlu olarak, güç verimliliği ve malzeme tasarrufuna odaklanan yarı iletken bazlı analizlerde uzmanlaşmıştır. Şirketin güçlü yönleri; sistem düzeyindeki bilgi, yarı iletken tasarımı ve yarı iletken süreçlerindeki tescilli teknolojiler, sistem entegrasyonu ve paketlemedir.

Bu stratejik satın alma, MPS’nin yaşam kalitesini iyileştiren yüksek kaliteli, güç açısından verimli ürünler geliştirme ve sunma yönünde devam eden çabalarının bir parçasıdır. Anlaşmanın mali şartları açıklanmadı. Bu genişletme Monolithic Power Systems, Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu