Yaşam

Ne yerseniz osunuz: En sevdiğiniz atıştırmalık kişiliğiniz hakkında ne söylüyor?

Bir kişiyi tanımanın en iyi yollarından biri onun yemek tercihlerini gözlemlemektir. İnsanın en sevdiği atıştırmalık, yiyecek veya içecek onun karakterini açan bir kapıdır. Yıllardır duyduğumuz “ne yersen osun” sözü burada gerçek anlamını buluyor.

Yapılan araştırmalara göre yediğimiz ve içtiğimiz yiyecekler sadece sindirim sistemimizi ve vücudumuzu etkilemekle kalmıyor, aynı zamanda kişilik tipimiz hakkında da sinyaller veriyor. Kişiliği analiz etmek için birçok farklı testin olduğunu hepimiz biliyoruz.Uzman psikiyatrist ve nörologların gözetiminde hazırlanan bu teste göre en sevdiğiniz atıştırmalık, kişiliğiniz hakkında birçok detayı ortaya çıkarıyor. 2000 yılında yapılan bir araştırmaya göre koku ve tat, beynin duyuları kontrol eden kısmında işleniyor. Bu da yediğimiz yemeğin karakterimizi şekillendirdiğinin kanıtıdır.

En sevdiğiniz atıştırmalıkların kişiliğiniz hakkında neler söylediğini öğrenmek için okumaya devam edin!

EN SEVDİĞİNİZ ATIŞTIRMALIK KİŞİLİĞİNİZ HAKKINDA NE SÖYLÜYOR?

  • Patates Cipsi – Tez KişiliğiEn sevdiğiniz atıştırmalık bir paket patates cipsi ise oldukça rekabetçi bir kişiliğe sahipsiniz demektir. Hem iş hem de aile hayatında oldukça başarılı, hırslı ve başarı odaklı bir insansınız. Gözlemlere göre, önde gelen şirketlerin CEO’larının çoğunun en sevdiği atıştırmalık, tuzlu ve çıtır patates cipsidir.

En sevdiği atıştırmalık patates cipsi olan bireylerin en belirgin özellikleri; Başarı odaklı, sabırsız ve rekabetçidirler.

  • Bisküvi – Hassas KişilikEn sevdiğiniz atıştırmalık bisküvi ise çok inatçı bir kişiliğe sahipsiniz. Aynı zamanda utangaç bir yanınız da var. Farklı projelerde farklı insanlarla çalışmaktan keyif alıyorsunuz. Yaratıcı zekanızla bir sorunu çözebilmek için bir süre kendinizi susturup her şeyi düşünmeniz gerekiyor.

En sevdiği atıştırmalık bisküvi olan kişilerin en belirgin özellikleri; Niyetli, empatik ve çok yönlü bireylerdirler.

  • Peynir Aromalı Mısır Çerez – Erdemli


En sevdiğiniz atıştırmalık peynir aromalı mısır çerezi ise düzeni seven birisiniz. Organize etmek ve yönetmek sizin işiniz. Makul ahlaki değerleriniz var ve bunların dışına çıkmıyorsunuz. Bu değerlerin sizi koruduğuna ve daha iyi bir insan haline getirdiğine olan inancınız tamdır.

En sevdiği atıştırmalık peynir aromalı mısır atıştırmalıkları olan bireylerin en belirgin özellikleri; Ahlaklı, vicdanlı, ilkel ve sistemlidirler.

  • Tortilla Cipsi – MükemmeliyetçiEn sevdiğiniz atıştırmalık tortilla cipsiyse, genellikle oldukça telaşlısınız ve birden fazla işi birden yapmaya çalışıyorsunuz. Her şeyin plana göre gitmesini ve kontrolünüz altında olmasını seviyorsunuz. Öz disiplininiz çok yüksek, başarı arzunuz ve mükemmeliyetçi bir kişiliğiniz var.

En sevdiği atıştırmalık tortilla cipsi olan kişilerin en belirgin özellikleri; İnsancıldırlar, zamana ve plan yapıcılara duyarlıdırlar.

  • Ekşi Sakız – DengeliEn sevdiğiniz atıştırmalık ekşi sakız ise çok çabuk sıkılan, zor durumlardan bunalan bir kişiliğe sahipsiniz. Ekşi sakızlar sadece ekşi değil aynı zamanda tatlı ve ekşi karışımıdır. Uzmanlara göre bu tür atıştırmalıklardan hoşlanan bireyler, hayatlarında her şeyin istikrarlı olmasını seven ve her şeyi istikrarlı bir şekilde yaşamak isteyen kişilerdir.

En sevdiği atıştırmalık ekşi sakız olan kişilerin en belirgin özellikleri; Kararlı ve istikrarlı oldukları için hayatla çatıştıklarında hüsrana uğrarlar.

  • Kraker – Dışa dönükEn sevdiğiniz atıştırmalık krakerse çok dışa dönük bir kişiliğe sahipsiniz demektir. Sosyal aktivitelerden ve kalabalık ortamlardan hoşlanırsınız. Ortamınıza farklı bir niyet ve tazelik tarzı katmak yapabileceğiniz en iyi şeydir. Çok hareketlisiniz ve eğlenceye meraklısınız. Spontane olan her şeye hızla ayak uydurabilirsiniz.

En sevdiği atıştırmalık kraker olan bireylerin en belirgin özellikleri; Sosyal medya insanları çok enerjiktir ve farklı düşünme biçimlerine sahiptirler.

  • DondurmaEn sevdiğiniz atıştırmalık dondurma ise sizi tek bir yargıya göre sınıflandırmak doğru olmaz. Karakteriniz favori dondurma tercihinize göre analiz edilebilir.

En sevdiğiniz atıştırmalık çilekli dondurma ise sadık ve içe dönük birisiniz. Vanilyalı dondurma en sevdiğiniz atıştırmalıksa iddialı, risk almayı seven, dürtüleriyle hareket eden birisiniz.

En sevdiğiniz atıştırmalık çikolatalı dondurma ise dramatik ve çekici bir görünüme sahip bir insansınız. Eğer en sevdiğiniz atıştırmalık kahveli dondurma ise oldukça canlı, dramatik ve kedi sever bir kişiliğe sahipsiniz.

Peki en sevdiğiniz atıştırmalık hangisi? Yukarıdaki yorumların kişilik tipiniz hakkında doğru bir fikir oluşturduğunu düşünüyor musunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu