Ekonomi

Rönesans, Türkmenistan’da GTG-2 için imza attı

Rönesans Holding, Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen 14. Japon-Türkmen Ekonomi Konferansı’nda Orta Asya’da hayata geçireceği bir projenin ön anlaşmalarını tamamladı.

22 Aralık 2022’de düzenlenen konferansa Türkmenistan Dışişleri Bakanı ve Lider Yardımcısı Rashid Meredov ve Itochu Cooperation Direktörü Hiroyuki Tsubai başkanlık etti. Konferansı Türkmenistan adına Türkmenhimya Bakanı, Türkmengaz Bakanı, Enerji Bakan Yardımcısı, Ekonomi Bakan Yardımcısı, Türkmenistan Dış Ekonomik İşler Bankası Lideri, Türkmenistan’ın Japonya Büyükelçisi ve yürüten Türk ve Japon şirketlerinin temsilcileri izledi. Bölgedeki projeler.

Anlaşma kapsamında Kawasaki Heavy Industries ile 2014-2019 yılı ortalarında Türkmenistan’ın başkenti Aşkabat’ta hayata geçirilen GTG (Gas to Gasoline) projesinin ikincisi, dünyanın ilk doğal gaz fuel oil üretim tesisi olup, 1,7 milyar dolar değerinde inşa edildi. tamamlanacak. GTG-2 projesi için Türkmenhimya, Rönesans Endüstri Tesisleri, Kawasaki Heavy Industries ve Itochu İşbirliği arasında mutabakat zaptı imzalandı.

2019 yılında faaliyete geçen ilk GTG tesisi, büyük ölçekli bir sanayi tesisi olarak “Dünyanın Doğal Gazdan İlk Benzin Üreten Tesisi” unvanıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu