Ekonomi

Rusya Başbakan Yardımcısı Novak: “Yaptırımlara rağmen petrol ihracatımız istikrarlı”

Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak, yaptırımlara rağmen Rusya’nın petrol üretimi ve ihracatının istikrarlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Avrupa ambargosuna ve tavan fiyata rağmen petrol üretimimiz ve ihracatımızla ilgili durum istikrarlı. Şirketlerimiz, özellikle yeni bulma konusunda. tedarik zincirleri ve marketler tarafından gerekli tüm önlemler alınmıştır.

Novak, Rus devlet kanalı Rossiya-24’e yaptığı açıklamada petrol piyasalarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Novak, küresel petrol piyasalarında süregelen belirsizliklere işaret ederek, “Sürekli analiz edilen birçok belirsizlik görüyoruz. Bunlar özellikle küresel ekonomi, arz artışı veya talep büyümesi ile ilgili sorular.” dedi.

Çin ekonomisinin açılmaya başladığını ve petrol tüketiminde artış beklediklerini anlatan Novak, “Ayrıca enflasyon beklentileri ortadan kalkmadı ve dünyanın önde gelen ekonomilerinin merkez bankalarının atacağı adımları yakından izliyoruz. ” dedim.

Novak, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı petrol üreticisi ülkelerden oluşan OPEC+ ile görüşmelerde bulunduklarını belirterek, “Görüşmeler, petrol piyasasındaki durumun istikrarlı olduğu konusunda herkesin hemfikir olduğunu gösterdi. Fiyatlar yüksek. arz ve talep doğrultusunda kabul edilebilir bir seviyede.” yorumunu yaptı.

Novak, kapsamlı yaptırımların uygulandığı Rus petrol sektörüyle ilgili olarak, “Avrupa ambargosuna ve tavan fiyata rağmen petrol üretimimiz ve ihracatımızla ilgili durum istikrarlı. Yeni bulma başta olmak üzere şirketlerimiz tarafından gerekli tüm tedbirler alındı. tedarik zincirleri ve pazarlar.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu