Haber

Şeffaf Oda’ya 41 kere maşallah

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, Kayseri’nin en büyük, Türkiye’nin 7. büyük mahallesi Mevlana’da Şeffaf Oda’yı hayata geçirdiklerini anımsatarak, “12 Ocak’ta uygulamaya başladık. Bugün 41. hafta kesintisiz sürüyor ve vatandaşlarımızı burada konuk ediyoruz. Çok manalı bir çalışma oldu. Burada hem üretimi süren çalışmaları denetlerken hem de vatandaşlarımızla sohbet etme imkanı buldum. Vatandaşlarımızın ufak tefek dokunuşlara gereksinimi olduğu vakit belediyeye kadar gelmesine gerek yoktu. Onlar için çok değerli olan bu küçük dokunuşlar bizi de keyifli etti. Bugüne kadar 41 haftada 4 bin kişi ve küme ile görüştüm. Kek pasta getirenler, teşekkür etmeye gelenler, proje önerenler, çalışmaları takip edenler oldu. Tayin ve iş istihdamı dışında herkese yardımcı olmaya çalışıyorum. Tıpkı vakitte sıhhat, toplumsal yardım, elektrik, su, ulaşım üzere bahislerde gelen taleplerle konusunda da ilgili ünitelerle irtibat kurduk. Güya burası tüm kentin müracaat noktası üzere uygulanmaya başladı.” diye konuştu.

Her yaştan vatandaşla buluşmaktan son derece memnun olduğunu belirten Lider Yalçın, “Çocuklar evden okula, okuldan eve giderken selam veriyorlar. Yaşlılar sabah ekmeklerini alıp evine giderken selam veriyorlar. Ayrıca bir muhabbet oluyor. Böylelikle şehrin sosyal barışına katkıda bulunduğumuzu düşünüyorum. Her çarşamba sabah saat 9.00’dan itibaren vatandaşlarımızı bekliyorum.” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU”

Türkiye’nin her yerindeki belediyelerden telefonlar geldiğine dikkat çeken Lider Yalçın şöyle konuştu: “Bu işin nasıl uygulandığını bizden soruyorlar. Geçenlerde bir belediye uygulamaya başlamış. Biz de bundan çok mutlu olduk. Elbette bir belediye başkanının vatandaşın isteğini, talebini, proje önerisini dinlemekten daha keyif alacağı bir şey olamaz.”

“VATANDAŞLARIMIZ HİZMETİN EN İYİSİNE LAYIK”

Başkan Yalçın, istek ve taleplerin yerine getirilmesinde emeğe geçen görevlilere teşekkür ederek, “Arkadaşlarımız son derece iyi çalışıyorlar. Talepleri anında yerine getiriyoruz. Şehre hizmette ortak payda olan kurumlarla iyi bir iletişim içerisindeyiz. Bu şehir, güzel bir şehir. Bu şehir hizmeti en üst düzeyde görmeye alışmış bir şehir. Bu nedenle vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layık diyerek 41. haftayı 41 kere maşallah diyerek kutluyorum.” formunda konuştu.

Uygulamadan mutlu olan vatandaşlar da “Hem başkandan, hem bu uygulamadan, hem de işlerin anında çözülmesinden çok memnunuz. Allah razı olsun” diyerek teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu