Yaşam

Sosyal İnovasyon Ajansından Uluslararası Öğrenciler için Yaz Okulu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Necmettin Erbakan Üniversitesi iş birliğiyle kurduğu Sosyal İnovasyon Ajansı tarafından kentte öğrenim gören uluslararası öğrenciler için yaz okulu düzenlendi. 2 günlük program kapsamında yabancı uyruklu öğrenciler sosyal inovasyon ana başlığı altında toplumsal fayda, etki ve proje yönetimi konularında eğitim ve çalıştaylara katıldılar.


Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal İnovasyon Ajansı tarafından Konya’da öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler için “Uluslararası Öğrenciler Sosyal İnovasyon Yaz Okulu” düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi (YDÜ) ve İki Doğu İki Batı Uluslararası Öğrenci Derneği iş birliğinde düzenlenen “Uluslararası Öğrenciler Sosyal İnovasyon Yaz Okulu” 2-3 Ağustos tarihleri ​​arasında ajansın Meram Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Ortak akıl mekanizmasıyla toplumsal inovasyon ve analizlerin aktarımına ağırlık verilmesini amaçlayan yaz okulunda, yabancı uyruklu öğrenciler sosyal inovasyon ana başlığı altında toplumsal fayda, etki ve proje yönetimi konulu eğitimler ve çalıştaylara katıldı.

TOPLUMSAL SORUNLARA YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER

Yaz okulu kapsamında gerçekleştirilen programda sosyal inovasyon, iyi uygulama örnekleri, bilimsel araştırma tasarımı, proje döngüsü ve şehircilik çalışmalarına ağırlık verildi. Toplumsal sorunlara yenilikçi çözümler atölyesinde öğrenciler inovasyon odaklı çözümler tasarladılar.

Uluslararası öğrencilerin hem inovasyon hem de yerel konuların analizi için sosyal inovasyon stratejilerini keşfettiği yaz okulunun sonunda katılımcılara evraklar verildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu