Haber

Summer Run İstanbul’da Sporcular Yarıştı

Summer Run Istanbul serisinin ilk yarışı, İstanbul Caddebostan sahilinde gerçekleşti. Çok sayıda sporcunun katıldığı yarışta dereceye girenlere ikramlarda bulunuldu.

Profesyonel yarış deneyimini eğlence ile birleştiren Summer Run İstanbul, 3.000 sporcunun katılımıyla sabah saatlerinde Caddebostan sahilinde gerçekleşti. 10K – 5K koşu ve paten kategorilerinde yapılan yarışlarda dereceye girenlere ödülleri verildi. Koşucuların ve patencilerin en çok talep ettiği 10 kilometrelik parkurda, kişisel en iyi derecelerini geliştirebilecekleri Caddebostan sahil şeridinden gidiş-dönüş şeklinde yarışıldı. Yarışmada kadın ve erkek yarışmacılara madalya, kupa ve sponsor ödülleri verildi. Etkinlikte yarışın yanı sıra ikramlar, oyun alanları, sokak basketbol sahası, sürpriz sponsorlar ve sürpriz deneyimler de yer aldı. Düzenlenen paten müsabakasında bayanlarda Sudenur Özdemir ve İlayda Yaman, erkeklerde Ahmet Kepür, Muhammed Bilal Osman ve Hacı Ağaoğlu birinci oldu. 10K koşu müsabakasında bayanlarda Ayşen Göktürk, Gamze Turhan, Gülsen Kolçak, erkeklerde Mestan Turhan, Ömer Faruk Uğurlu ve Mehmet Aydıngör birinci oldu.

Paten yarışına katılan yarışmacılardan Beyza Betül Öztürk, “Caddebostan’daki etkinlikleri çok seviyoruz. Daha önce Yaz Koşusu düzenlenmişti ve belediyenin etkinliklerine katılmıştık. İstanbul Paten Spor Düzenli olarak kulübe katılıyoruz. Mümkün olduğu kadar çok yarış istiyoruz. Kaykaycılar olarak çok mutlu ve gururluyuz. Hedefim belli, birinci olmak istiyorum” dedi.

Summer Run İstanbul 5K koşu yarışmasına katılan Elif Köroğlu, “Çok güzel bir organizasyon. Bu sabah geldik buraya 5 kilometre koşacağız. Bakalım hava ve pist güzel, 2018’de bitireceğiz.” en güzeli.Bir hedefim var ama hava şartları belli, yaz ayları.Hadi bakalım çıkacağız,koşacağız.” söz konusu. – İSTANBUL

haber-cobanlar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu