Haber

Tekirdağ’da kendilerini polis olarak tanıtan zanlılar “sarhoştuk” diye savundu

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde kendilerini polis olarak tanıtıp vatandaşlardan para talep ettikleri iddiasıyla tutuklanan iki zanlının ifadelerinde alkollü oldukları için ne yaptıklarını hatırlamadıkları belirtildi.

Çerkezköy ilçesinde tutuklanan zanlı UE’nin karakolda ifadesiyle, “Sarhoştum, ne yaptığımı hatırlamıyorum. Arabada el feneri bulduk taktırdık. İnsanlardan neden para talep ettiğimizi bilmiyoruz, bunu bilinçli olarak yapmadık.” söylendiği söylendi.

Şüpheli M.İ’nin ifadesinde, arkadaşının getirdiği el fenerini araca taktığını, kötü bir niyetinin bulunmadığını, alkollü olduğu için ne yaptığını bilmediğini söylediği kaydedildi.

Öte yandan zanlılardan UE’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü’nde şoför olarak görev yaptığı öğrenildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, durdurdukları araçların sürücülerinden flaşörlü araç kullanarak kendilerini polis olarak tanıtan ve para talep ettikleri iddia edilen UE ve M.İ. ile ıssız alanlarda araçta alkollü içki içen şahısları gözaltına aldı. .

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu