Haber

Ümraniye’de 19 Mayıs coşkusu

Ümraniye Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Festival kapsamında 19 Mayıs Gençlik ve Spor Yürüyüşü ve Gençlik Konseri düzenledi. İlyas Yalçıntaş’ın sahne aldığı konserde gençler doyasıya eğlendi.

Ümraniye Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında farklı branşlardan sporcular, antrenörler ve yüzlerce vatandaşın katılımıyla Gençlik ve Spor Yürüyüşü düzenledi. Ümraniye Santral metrosundan başlayan yürüyüş, Alemdağ Caddesi’ndeki konser alanında son buldu.

Sporcuların ve diğer vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, gençlerle birlikte en önde yer aldı. Mehter takımı eşliğinde marşlar söyleyerek yürüyen vatandaşlar, konser alanında yürüyüşü sonlandırdı. Kutlamalar kapsamında sahne alan İlyas Yalçıntaş’ın şarkılarına sahada onlarca genç eşlik etti.

“BUGÜN GENÇLERİMİZİN BAYRAMI”

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Ümraniye Alemdağ Caddesi’nde gençlerle bir aradayız. Gençlerin tutkunu olduğu İlyas Yalçıntaş da yanımızda. gençler Ümraniye’de 120.000’e yakın gencimiz var bu sebeple onlara spor,müzik,sanat,kütüphane,gezi vb.birçok aktivite sağlıyoruz.Bugün onların bayramı Gazi Mustafa Kemal Paşa gençliği gençlere hediye etti. Samsun’a gittiği gün.Dünyada gençlik ya da çocuk bayramı olan başka yer var mı?” Sadece Türkiye’de var. Bu günler çocuklarımıza motivasyon sağlıyor, ruhlarını okşuyor, onlara Çanakkale’nin ve Türk milletinin ruhunu, Türkiye’nin ne olduğunu öğretiyor.”

Arkadaşlarıyla Yalçıntaş’ı izlemeye gelen ve bayramı doyasıya kutladıklarını belirten 13 yaşındaki Beste Naz Kölürbaşı da orada bulunmaktan çok keyif aldığını ve heyecanlı olduğunu ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu