Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sincik İlçesinde Vatandaşlara Hitap Etti

SİNCİK İLÇESİNDE VATANDAŞLARA HESAP VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman ziyareti kapsamında Sincik ilçesini ziyaret etti. Konuşmasına deprem bölgesinin her zaman gündemlerinde olacağını belirterek başlayan Erdoğan, depremin ilk gününden bu yana bu şehirleri asla yalnız bırakmadıklarını söyledi. Depremin izlerini tüm bölgelerden tek tek sildiklerini belirten Erdoğan, “Sizleri en kalbi duygularımla, özlemle, sevgiyle selamlıyorum. Sincik’te şehit ettiğimiz 85 kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum. Depremde kaybettiğimiz canlarımızı geri alıyoruz ama diğer tüm kayıplarımızı telafi etme imkanımız var. Doğru.” Evleri en kısa sürede sahiplerine teslim edeceğiz. Deprem gününden beri burada şehirlerimizi yalnız bırakmadık, her fırsatta geliyoruz. Adıyaman’da da vatandaşlarımızla buluştuk. Kahta ve Sincik’i de programımıza dahil ettik. Vefamızı bu yere borçluyuz. Sincik her seçimde rekor oy oranlarıyla yanımızda. “Yüzde 95 oyla yine aramızdaydınız. 2015 yılında da sizlere teşekkür etmeye geldik. Bugün Adıyaman’daki deprem konutlarımızın kura çekimine ve anahtar teslimine katıldık. İlçe adaylarımızı tanıtmak için teşkilatımızla buluştuk. Kahta ilçemize gittik şimdi sizlerleyiz.Burada tam bir gün geçirdik, güzel insanların şehri Adıyaman’ı ‘Acıyaman’a çeviren depremin izlerini birer birer siliyoruz. şehrimiz için daha parlak bir geleceğin kapılarını aralıyor. Dünyada bu kadar büyük bir depremi yaşayıp bu kadar kısa sürede toparlanabilen çok az ülke var. Bu birlik, beraberlik ve kardeşlik bizi ayakta tutuyor.” Bugün Sincik’te tüm Türkiye’ye örnek olacak” dedi.

‘DEPREM ORTAK ACI’

Erdoğan, kendi ülkesinin felaketinden yardım umma noktasına gelenleri ızdırapla takip ettiklerini belirterek, karşılığını alamayınca geri dönüp kendi ülkesine, milletine hakaret edecek kadar alçalanlar olduğunu söyledi. bekliyorlar. Deprem gibi ortak bir acı karşısında bile kendi küçük hesaplarından vazgeçemeyenlerin bulunduğunu vurgulayan Erdoğan, “Kendi felaketinden yardım umma noktasına gelenleri üzüntüyle takip ediyoruz. Beklediklerini alamayınca sırtını dönüp kendi ülkesine, milletine hakaret edecek kadar alçalanlar var. Onlara da yazıklar olsun. Deprem gibi sıradan bir acı.” Kötülük karşısında bile kendi küçük planlarından vazgeçemeyenleri Allah’a bırakıyoruz. Kimsenin ne söylediğine değil, Adıyaman’ın neye ihtiyacı olduğuna bakıyoruz. Tarih boyunca pek çok medeniyetin yayılmasına tanıklık eden bu toprakları ebedi vatanımız olarak tescilledik. Nesillerdir bu toprakların ekmeğini yiyen çocuklarımız için bu davayı zaferle kazanıyoruz. “Bunu taçlandırmak zorundayız. Sorun şu partinin, şu partinin sorunu değil. Sorun, inancımızla, hayallerimizle birlikte başlattığımız başarıyı tamamlama meselesidir” dedi.

SİNCİK’E YOL TARİFİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na Sincik-Kahta arasındaki yolların düzenlenmesi talimatını verdi ve sözlerini şöyle tamamladı:

“Yaşadığınız büyük deprem felaketinden dolayı bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Kayıplarımızı rahmetle anıyorum. Depremden en çok etkilenen yer orası. Şimdi bakanım oraya gitti. Yerinde görecek. ve eksikliklerimize bakın. İkincisi Sincik-Malatya otoyolu projelendirildi, umarım en kısa sürede tamamlanır. Onu da yapacağız. Sincik-Kahta arası yol aslında çok virajlı. Evet değil. uzakta, bakan burada. Hem Sincik-Kahta yolu hem de Malatya, bunların adımlarını atıyoruz. Ben buradan bakanıma talimat veriyorum. Beni yalancı çıkarmayın. İnşallah bunları alıyoruz. En kısa sürede adım atalım..”

Kadir GÜNEŞ- Ahmet ATMACA- Yetenekli ALAN/ ADIYAMAN,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu