Haber

Destici: HDP’ye verilecek hazine yardımı için önlem alınmalı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “HDP’nin kapatılması gerektiğini defalarca dile getirdim ama önce HDP’ye verilmesi öngörülen hazine yardımı için en azından dava süreci bitene kadar tedbir alınması gerektiğini söyledim. .”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın toplantısı düzenleyen Mustafa Destici gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Terör ve terör örgütü PKK’nın her atılımda ülkeye karşı kullanılan bir piyon olarak varlığını sürdürdüğünü kaydeden Destici, “Terör örgütleri ve dış politikadaki meşru uzantıları, ülkemizin diğer ülkelerle yaşadığı çatışmalarda Türkiye’nin elini zayıflatmaya çalışıyor. Kontrollerini elinde bulunduran küresel emperyalist güç merkezlerinin, daha doğrusu halatları, “Zarar görmediği tek bir alan kalmaması” yaratmak için faydalı bir araç misyonunu, daha doğrusu ipleri görmeye devam ediyorlar. veya dolaylı olarak zarar görmüş” dedi.

Terör örgütünün sınır ötesinde çok sayıda suçun faili olduğunu ifade eden Destici, şunları kaydetti: “PKK terör örgütü, başta başta olmak üzere çok sayıda suçun faili olduğu ulusal ve uluslararası kuruluşlar tarafından çok sayıda rapor ve çok sayıda olayla resmiyet kazanmıştır. Uyuşturucu kaçakçılığı ve insan kaçakçılığının yuvalanma alanlarında yapılması Kanaatimizce hiçbiri jenerik ve anlamsız olan bir grubun terör örgütünün talimat ve yönlendirmesiyle örgütlenmiş bir grubun söz konusu bölgede bulunmasına daha ne kadar müsamaha gösterilecek veya göz yumulacaktır? TBMM’de belli belediyeleri yönetmek, halka sızmak için mi?” Kanunun ve Anayasa’nın uygulanması çağrısında bulunan Destici, “Gerek yok, yani öyle bir grupla uğraşmıyoruz. yaptıklarını reddediyor. Terör örgütüyle bağını inkar etmek bir yana, terör örgütünün en vahşi ve vahşi halidir. Onlarca insanın hayatını kaybettiği eylemlerden çekinmiyor, hatta alenen kınamıyorlar.”

“Mahkeme, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısının konuşma yapması için 10 Ocak 2023 tarihini verdi. Karamsarlık yaşanırken 5 siyasi partinin kasasına 4.5 milyar liranın aktarılması hukuksuz, adaletsiz, ahlaksız ve ahlaksızdır. Devletin hazinesi başka yollarla ve hukuk kisvesi altında boşaltıldı.Türkiye bu kadar zengin bir devlet mi?Biz bunun çıkarılmasını ve Ocak ayında bu paranın yatırılmamasını öneriyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu