Haber

İki ülke İstanbul’un ardından güvenlik nedeniyle Almanya Başkonsolosluğu kapatıldı.

Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu, bugün güvenlik nedeniyle başkonsolosluğun kapalı kalacağını Instagram hesabından yaptığı bir paylaşımla duyurdu. Açıklamada, bugün için planlanan vize ve pasaport randevularının da iptal edildiği bildirildi.

HOLLANDA VE İNGİLİZ BAŞKONSOLOSLUĞU DA KAPALI

Beyoğlu’ndaki Hollanda Başkonsolosluğu da olası protesto gösterileri ve batı amaçlarına yönelik artan tehdit nedeniyle geçici olarak ziyarete kapatıldı. Öte yandan İngiltere Başkonsolosluğu süresiz olarak ziyarete kapatıldı.

NE OLDU?

27 Ocak’ta ABD, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve İsveç Türkiye’ye seyahat uyarısında bulundu. ABD’den yapılan uyarıda şu ifadelere yer verildi: “Avrupa’da son dönemde yaşanan Kuran yakma olaylarının ardından ABD hükümeti, teröristlerin Türkiye’deki ibadethanelere yönelik olası misilleme saldırılarına karşı vatandaşlarını uyarıyor. Teröristler, ibadethaneleri veya Batılıların uğrak yerlerini hedef alıyor.” , Çok az veya hiç uyarı vermeden saldırabilirler.”

İNGİLTERE’NİN BENZER BİR UYARISI VAR

İngiliz Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Şu anda İstanbul’da Batılıların uğrak yeri olan kiliseler, sinagoglar, büyükelçilikler/konsolosluklar ve diğer yerlere terör saldırısı tehdidi artıyor. İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu şu anda tedbir amaçlı ziyaretlere açık.” Türk yetkililer araştırıyor. Dikkatli hareket etmeli ve yerel güvenlik görevlilerinin tavsiyelerine uymalı, medyadaki haberleri takip etmeli ve bu seyahat tavsiyelerine uymalısınız.”

haber-altieylul.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu