Haber

Kulis: YRP’de ‘Mutsuz AK Partililer’ toplandı, yerelde sıkıntı var

Nuray Babacan bugün Gazetepencere’deki köşesinde ‘AKP’de üç kriz: Beyin sarsıntısı, emekliler ve YRP’ başlıklı yazı yazdı.

Babacan’ın Yeniden Refah’ı anlattığı bölüm şöyle:

“AKP’de merakla takip edilen bir diğer konu YRP’dir. Yine Refah Partisi’yle yapılan ‘samimiyetsiz’ müzakerelerin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından AKP’lilerin başka bir sorunu daha vardı. Son dönemde açıklanan YRP adaylarının çoğunun eski AKP’li olması. Üyeler yerelde büyük sıkıntı yaratıyor.Bu konuda en tartışmalı transfer Şanlıurfa adayı Kasım Gülpınar oldu.Gülpınar’ın şoku yalnız onunla bitmedi.Gülpınar eski arkadaşlarını da YRP’ye getirdi.AKP’nin eski Şanlıurfa Belediye Başkanı Nihat Çiftçi Karaköprü adayı, Hasan İzol ise YRP’ye getirildi. YRP’den Siverek adayı Faruk Septioğlu Elazığ Aday gösterdi.

‘MUTSUZ AKP DESTEKÇİLERİNİ TOPLADI’

YRP, özellikle güçlü olduğu illerdeki mutsuz AKP destekçilerinin neredeyse tamamını topladı. Şanlıurfa dışında Sakarya, Konya, Kahramanmaraş, Bitlis ve Bingöl gibi illerde de adayların çoğunluğu eski AKP’lilerden oluştu. Sakarya bu konuda en tartışmalı illerden biri. Kaynarca, Gelve, Karasu, Akyazı ve Hendek ilçelerinin tamamında adaylar eski AKP’lilerden oluşuyor. Ankara’nın Akyurt eski belediye başkanı YRP’ye geçerek aday oldu.

Bu örnekleri artırmak mümkün. Bu adaylardan bazılarının kazanma ihtimalinin yüksek olduğu iddia edilirken, her halükarda AKP’nin oylarının azalmasına sebep olacağı söyleniyor. Buna MHP’ye bırakılan yerlerle ilgili rahatsızlığı da eklersek parti teşkilatının pek keyifli olduğu söylenemez…”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çubuk Evden Eve Nakliyat
Başa dön tuşu